Дневни Архиви: 23/06/2022 | 22:02

Сабота на Телма со косовска драма и филм посветен на бегалците

Њујорк е софистициран, волшебен и примамлив. Една млада двојка ќе ги дочека невреме и низа авантури во градот оваа летна сабота на Телма во 19.45 часот. “A rainy day in New York”, романтична комедија во режија на Вуди Ален со Тимоти Шаламе, Ел Фанинг и Лијев Шрајбер во главните улоги. …

Повеќе »

Борба да се преживее во „Кулата“ – корејски филм петочки на Телма

Сè е подготвено за спектакуларната божиќна забавa, но пожар од застрашувачки размери прави пекол 108 ката висок. Во огромната кула, почнува траорна борба да се преживее по секоја цена. Ким Санг Кујунг, Сол Кујунг- гу, Сон Џе-јин во јужнокорејскиот трилер во петок, 24 јуни на Телма во 22.15 часот. Дани …

Повеќе »

Оладете се во жешките ноќи со „Љубов и сè е можно“ на Сител

Ова лето на телевизија Сител следува нова романтична комедија за нови млади и нови вљубени. Со „Љубов и сè е можно“ секоја вечер ќе ги следиме препирките на Есра и Озан и ќе уживаме во шармот што ќе ни го понудат новите летни херои. Засладете се ова лето со уште …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!