Почетна / Сапуници / „Две кралства“ на Сител – серијата која ги помести стандардите

„Две кралства“ на Сител – серијата која ги помести стандардите

Авантура, фантазија, квалитет, љубов и спектакли. Ексклузивно на Сител следете ја најновата светска продукција која никого не остави рамнодушен. Сигурно се прашувате зошто?

Ова не е серија на изгубени деца, традиционални сфаќања и семејни вредности на кои веќе навикнавте.

Ова не е серија во која додека лисјата паѓаат, дамата со марама ќе го пронајде својот дом под сенката на врбите. Ова не е приказна за Сила и Зехра, ниту ќе дава простор да ја оплакувате судбината на една Зерда поради даденото ветување и прекршениот аманет.

Затоа што ова е серија која е снимена со далеку поголем буџет и продукција која деноноќно работеше на секој светлосен, звучен и целосно аудиовизуелен детал од реализацијата. Маестрална режија, неверојатно одбрани локации, првокласна глума и сценографија која остава без здив.

Во топлите летни ноќи, токму тогаш кога ќе се чувствувате исцрпени од жешкото сонце – бидете пред Сител и не заборавајте да ја погледнете оваа фантастична серија. Серија која ги помести границите и ги постави стандардите во бразилската и светска филмографија – “Две кралства”!

Борбата може да започне …

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Освен „Грешници“, и „Крваво цвеќе“ обновена за уште една сезона

Маратонската турска сапуница “Крваво цвеќе” доби зелено светло за нова трета сезона. Откако веќе беше …

error: Содржината е заштитена!