Дневни Архиви: 25/06/2022 | 21:20

Фото | Билборди го преплавија главниот град – најава за спектакл

АЈДЕ ДА ЛЕТАМЕ! 🕊 🔈 KАРОЛИНА Greatest Hits – Open air 01 јули, Стадион на АРМ 🎟 Влезниците се во продажба ширум продажната мрежа на Авалон, но и на следниот ЛИНК Билборди го најавуваат она што следува. Спектаклот на летото! Реклами на сите страни. Од најмладо до најстаро зборува за …

Повеќе »

Што мисли Кeрем од „Борбата на мајката” за женската популација

Младиот Улви Кахјаоглу го гледаме во турската драма „Борбата на мајката“ каде го глуми синот на Мелек, млад и бунтовен дечко кој не е сфатен од конзервативната средина во која доаѓа да живее неговото семејство. Во реалниот живот тој воопшто не е погрешно разбран, девојките го обожуваат, а во интервјуто …

Повеќе »

Фото | Дел од сцените во „Борбата на мајката” се снимаа и во Србија

Омилената драма на возрасната публика – „Борбата на мајката“ во која се истакнува љубовта и пожртвуваноста на мајката кон своите чеда и фактот дека мајката и покрај тешкотиите никогаш не се откажува од своите деца, ја следите секоја вечер на Сител. Дел од оваа сезона која што се емитува моментално …

Повеќе »

Двајца Македонци се борат за победа во финалето на „Ѕвезде Гранда”

Во полуфиналето на регионалното музичко шоу “Ѕвездите на Гранд” кое се одржа вчеравечер, настапија двајца македонски кандидати – Андријана Петрушовска од Скопје и Александар Јосифовски од Охрид. И двајцата успеаа да обезбедат пласман во вечерашното големо финале кое ќе се емитува на Канал 5 со почеток во 21 часот. Јосифовски …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!