Дневни Архиви: 24/06/2022 | 23:55

Македонецот Бобан Цаневски во финалето на „Никогаш не е доцна”

Во недела, 26 јуни со почеток од 21 часот на Канал 5 стартува финалето на седмата сезона од “Никогаш не е доцна”. Големото финале ќе донесе дури три нови ѕвезди кои ќе бидат избрани со гласање на стручното жири, но и преку СМС и онлајн (Фејсбук) со гласање на публиката. …

Повеќе »

Турските заводници делат иста среќа – и вљубениот ерген ќе стане татко

Добри и среќни вести стигнаа од познатата актерска двојка, Бариш Ардуч и Ѓупсе Озај, кои пред две години стапнаа на лудиот камен во Чешме. Се дозна дека Ѓупсе Озај, која долго време не е видена во јавноста се наоѓа во шестиот месец од бременоста.   Бариш Ардуч, кој во јули …

Повеќе »

Ќе ве наежи колку е добро: Балкан бенд растураат со „А бре, Македонче“

Во средата во ресторанот Ragusa 360 – Rooftop се одржа спектакуларна промоција на уште една во низата народни песни кои ќе го обединат македонскиот народ. „Балкан бенд“ го промовираа најновиот музички проект насловен како „А бре, Македонче“. Зад ова музичко парче што ќе остане за навек, како аранжер се потпишува …

Повеќе »

Викенд лето на Сител со италијанската романса „Нашата љубов“

По “Фамилија” и “Големото семејство”, уште една италијанска серија на Сител за викенд утрата. Секоја сабота и недела во 11 часот претпладне, ја следиме “Нашата љубов”. Семејството Коста го сочинуваат таткото Виторио, мајката Ана и нивните три ќерки, осумнаесетгодишната Бенедета, десетгодишната Марина и шестгодишната мала Клара. Тие се принудени да …

Повеќе »

Вашата Зулејха на заслужен одмор – крај на сезоната за „Горка земја“

Вечерва во 21.25 часот на фреквенцијата на Сител ќе биде емитувана последната епизода за оваа сезона од епската драма “Горка земја”. Борбената Зулејха се враќа на малите екрани од есен со последната сезона во која ќе дознаете како ќе заврши сагата за ликовите во Чукурова. Ќе дојде ли време за …

Повеќе »

Фото | Хип хоперот Tyga со одличен концертен перформанс

На огромна радост на армијата фанови од цел Балкан, Fusion Festival го оствари невозможното и на Стадионот на АРМ бевме сведоци на фантастичен перформанс на пионерот на современата Хип Хоп сцена – Tyga Најголем доказ за ова е фактот што менаџментот на TYGA дозволи комплетното шоу да се снима и …

Повеќе »

По барање на гледачите, „Луда куќа“ од сега во 17 часот на Канал 5

Нови авантури во животот на Асланови. Нови згоди и незгоди на ликовите во “Луда куќа”. Урнебесните ситуации продолжуваат на Канал 5, но во нов премиерен термин – од понеделник до петок во 17.00 часот. Доаѓањето на младата девојка во далечното село го смени животот на семејството Асланови. Тоа е едно …

Повеќе »

На чекор до гига спектаклот – на 1 јули одиме на концерт на Каролина

Најголемиот настан летово е на чекор од нас. 1 јули, Стадион АРМ – мега спектакл на македонскиот супербренд. Време на квалитет, време на елита, време на вистинска забава со македонска музика. Не пропуштајте и Вие да сте дел од она за кое секогаш мечтаеме и она на кое секогаш со …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!