Почетна / Филм / Комплетен распоред на филмови од Киненова во ноември на ТВ 24

Комплетен распоред на филмови од Киненова во ноември на ТВ 24

Шестото издание на Меѓународниот филмски фестивал „Киненова“, што се одржи од 27 до 31 октомври, годинава го врати класичниот формат на одржување во живо, во Кинотека, но и ја продолжи ланската традиција, со емитување на дел од фестивалската содржина на ТВ 24.

Во продолжение комплетната програма на филмови кои ќе се емитуваат овој месец :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Карате акцијата „Best of the best“ со Ерик Робертс на МТМ и регионалните тв

Од следниот викенд, љубителите на боречките вештини, ќе уживаат во американскиот акцион телевизиски филмски серијал …

error: Содржината е заштитена!