Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 44/50

50-те најпопуларни теленовели | 44/50

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте.

 

 

44. Gallito Ramirez
(Колумбија, 1986)

Улоги: Carlos Vives, Margarita Rosa de Francisco.

Сместена во егзотичната Картагена, „Gallito Ramirez“ ја води публиката директно во арената за боксирање. Гаљито е шампион во арената, но неуспешен во љубовта бидејки ја љуби Менча, која го одбива токму поради неговата професија. Теленовелата е базирана на успешниот роман El Flecha на Давид Санчес Хулиао.

 

 

 

LucasScott | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Освен „Грешници“, и „Крваво цвеќе“ обновена за уште една сезона

Маратонската турска сапуница “Крваво цвеќе” доби зелено светло за нова трета сезона. Откако веќе беше …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!