Дневни Архиви: 01/05/2021 | 10:18

Видео | Николче Мицевски го промовираше својот прв сингл „Круг“

Еден од најекспонираните македонски композитори Никола Мицевски, или “Човекот Музика” како што го нарекуваат неговите колеги, официјално нè “почести” со својот прв сингл “KРУГ”, фантастична најава за неговиот прв албум “NEW ERA”. –“World Fusion” музиката од секогаш била моја инспирација. Горд сум на ова дело затоа што во него е …

Повеќе »

Лејла од „Дозволи да те сакам” сè уште се бори со ковид симптомите

Прекрасната ѕвезда од серијата „Дозволи да те сакам“, Седа Бакан го отвори своето срце пред новинарите споделувајќи детали во врска со нејзиното здравје откако добила позитивен тест за коронавирус и оздравела со релативно лесни симптоми. „Иако поминаа 6 месеци, сè уште не чувствувам мирис. Многу е непријатно. Сега ќе одам …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!