Месечни Архиви: April 2021

Познатото мало девојче се враќа на Сител како „Мојата ќерка“

Одбрана за најдобра мала актерка за 2015-та година. Ја запознавме како водечкиот детски лик во турските серии “Се викав Мелек” и “Мојот вујко”, а сега повторно на Сител во нова семејна приказна. Врската помеѓу таткото и ќерката е посебна, незаменлива и нераскинлива. Таа секогаш ќе остане да биде неговата принцезичка, …

Повеќе »

„Осмиот ден“, серија исполнета со мистерија и страст

Мини серијата што ќе ве воодушеви веќе се прикажува на Dizi каналот.  „Осмиот ден“ во продукција на врвната продуцентска куќа Ay Yapim е приказна во која ништо не е како што изгледа и сè е можно. Кога се чини дека Бахар има сѐ: богато семејство, сопруг што ја сака и бебе …

Повеќе »

Миро и Ведрана во новиот забавен магазин „Голден карпет“ на Канал 5

Домашната и балканската естрада во фокусот на новиот забавен викенд магазин на Канал 5. Водителски тандем на овој проект ќе бидат Миро Кацаров и Ведрана Ѓорѓевиќ, добро познати телевизиски имиња кои после долги години работа на други проекти конечно ќе ги здружат силите и ќе бидат домаќини во „Голден Карпет”. …

Повеќе »

Има ли стоп за репризите на МТМ – повторно „Свет без крај“

Од недела (25 мај 2021) во 20.30 часот, прва скопска МТМ телевизијаја репризира историската мини серија “Свет без крај”, веќе емитувана на Телма телевизија, а потоа и на МТМ неколку пати. Oваа средновековна драма “Свет без крај” е канадско-британска продукција, снимена по истоимената книга на Кен Фолет, авторот и на …

Повеќе »

ТВ 24 со втора сезона од руската актуелна комедија „Ѕвезда во карантин“

Најновите епизоди од руската хумористична серија “Ѕвезда во карантин” на ТВ 24. Втората сезона се емитува од понеделник до петок во 20.40 часот. Како познатиот руски актер Димитри Нагиев ќе продолжи да се справува со карантинот? Ќе успее ли да го надмудри законот или ќе мора да ги испочитува сите …

Повеќе »

Хероините од најбараната серија се враќаат специјално на Канал 5

Од понеделник 26-ти април од 22 часот – повторна средба со вашите омилени во вашето најомилено “Забрането јаболко”. Најбараната ТВ серија се враќа на Канал 5, во програмска шема од понеделник до петок. Над 25 нови ексклузивни епизоди го очекуваат Вашето максимално внимание, а за тоа ќе се погрижи кој …

Повеќе »

Жив ли е бато Кемал од „Ангели“ или сепак ќе се дели алва за помен?

Вчерашната епизода на мегапопуларната турска трагедија “Ангели” нè збогуваше со еден од најпрепознатливите ликови – бато Кемал. Човекот кој киднапираше и убиваше сè живо и диво дојде до сопствениот крај. И по толку убиства и лоши работи, струен удар му пресуди на бато Кемал. Следуваат нови заплети и нов негативец …

Повеќе »

На 25 април, Телма ќе ги емитува престижните награди Оскар 2021

„Оскари 2021“ ќе биде настан што ќе се емитува во живо од повеќе локации. Ноќта на 25 април наспрема 26-ти и Телма со ексклузивен пренос на црвениот тепих и доделувањето на најголемите филмски награди, овојпат во изменето издание прилагодено на пандемијата. „Создаваме шоу што нашата глобална публика сака да го …

Повеќе »

Децата учат и се дружат со „Јана“ секое неделно утро на Канал 5

Секоја недела наутро во 10.20 часот, Канал 5 ќе ја емитува едукативната цртана серија „Јана“ која Просветно дело ја создаде токму за младата популација. Дечињата ќе се дружат со главните ликови Јана и Филип кои ве водат низ содржините на епизодите. Интересни, забавни, колоритни, содржајни и едукативни. Дијалозите во цртаните …

Повеќе »

Фото | Џемре од „Суровиот град“ го покажа своето ново момче

Сера Кутлубеј е турска актерка која во моментов ја следиме во улогата на добрата сестра Џемре во вечерната серија на Сител, “Суровиот град”. Родена е на 19 април 1994 година, завршува глума во Истанбул, а вистинска слава добива со улогата на милата Џемре во “Суровиот град”, една од сестрите која …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!