Почетна / Сапуници / За љубителите на руските драми, „Адмирал“ секој ден на МТМ

За љубителите на руските драми, „Адмирал“ секој ден на МТМ

Руската мини мелодрама “Адмирал” на Ваше барање на прва скопска МТМ, од понеделник до петок во 17.50 часот заменувајќи ја “Последниот јаничар”. Руското ремек дело го освои вкусот на гледачите, па затоа регионалната МТМ телевизија реши повторно да понуди секојдневно уживање за своите гледачи на оваа одлична драма.

Историската “Адмирал” е вистинска приказна за кариерата и љубовта на најпознатиот руски офицер Александар Колчак кој се борел против Болшевиците по Октомвриската револуција.

Обично телевизиската верзија е нус-производ на филмот, a телевизискиот филм обично се прави од неискористен материјал. Напротив, овојпат најпрво сакавме да снимаме сериска историска епопеја, а потоа се појави идејата за создавање на целовечерен филм, па како резултат на тоа, земавме сосема друг сценарист, што е невообичаено за вакви проекти.

Така да биографијата е таа и во серијата и во филмот, но во оваа епска новела гледаме повеќе приказни, повеќе љубов, повеќе желба за одбрана на татковината и љубовта“, – вели Анатолиј Максимов, продуцент на оваа мини серија во 10 продолженија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Додека селото спие“, руска мелодрама секое попладне на ТВ 24

Од понеделник до петок во 17.45 часот на ТВ 24 ќе се емитува “Додека селото …

error: Содржината е заштитена!