Почетна / Серии / Секој викенд, Сител ве носи во чудесниот свет на „Принцезата Сиси”

Секој викенд, Сител ве носи во чудесниот свет на „Принцезата Сиси”

Нова италијанска анимирана серија во викенд утринските термини на ТВ Сител. Разбудете се со “Принцезата Сиси” и волшебниот свет кој го осознава со нејзината магична нараквица.

Нејзината слатка приказна со принцот Франц ќе претстави една бајковита љубов, а пак нејзината верверичка ќе ѝ помогне да комуницира со животните на начин каков што не може ни да се замисли.

Секоја сабота и недела наутро во 10.20 часот, децата ќе уживаат со малата принцеза и нејзиниот чудесен свет.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Руските „Татковци“ во потера по терористи во нова викенд серија на Сител

Дванаесет средношколски одбојкарки се киднапирани додека се враќаат во Москва по натпреварот на Кипар каде …

error: Содржината е заштитена!