Дневни Архиви: 08/05/2021 | 23:17

Неделна вечер на МРТ 1 со американската комедија „Tи бркаш!“

Комедија од 2018-та година на 9 мај на МРТ 1 во 21.30 часот. Снимен со буџет од 28 милиони долари и заработка од три пати повеќе, во овој филм, главните улоги им припаднаа на Ed Helms, Jake Johnson, Annabelle Wallis, Hannibal Buress, Isla Fisher. Филмот е инспириран од неверојатна вистинска …

Повеќе »

Што воопшто значи „Чоџук“, името на новата серија на Сител?

Нова викенд драма на Сител телевизија, насловена како “Чоџук”. Многумина кои ја видоа најавата се запрашаа – што значи насловот на серијата? И очигледно многумина и помислија дека тоа е името на главниот лик во приказната. Но, не се работи за тоа. Телевизија Сител ја превела буквално серијата од оригиналниот …

Повеќе »

И третото издание на Fusion Festival онлајн но со најдобрите DJ-и

Кога имате добар  проект поткрепен со добра музика од најпознатите македонски диџеи, во таков случај имате гаранција дека тој проект ќе трае. Точно после една година, стигнавме и до третото издание на Фјужн Фестивал (Fusion Festival part 3). Во услови кога целиот свет е во „карантин” и љубителите на добрата …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!