Дневни Архиви: 16/05/2021 | 13:57

Теленовели | Термини на емитување и броеви на епизоди

Термини на емитување и броеви на епизоди за до недела 23 мај 1) ПЕПЕЛАШКА Оригинален наслов : Şöhret Телевизија која ја прикажува : Клан М Термини на емитување : од понеделник до петок 12.00 ( премиера ) Продукција : Gold film, Турција, 2005-2007 Број на епизоди : 12 / 71 …

Повеќе »

Грчкиот филмски фестивал од 13-ти до 18-ти мај на Алфа

Третото издание на Грчкиот филмски фестивал, кој оваа година согласно сѐ уште актуелните пандемиски услови, а заради целосна извесност при реализацијата се одржува во телевизиски формат, со емитување на целата фестивалска содржина на националната телевизија Алфа. Програмата на фестивалот е составена од 6 долгомeртажни играни и документарни филмови. Програмата е …

Повеќе »

Циклус италијански филмови на сцената на летното кино од 17 мај

Со проекција на играниот филм „Леб и чоколадо“ (Pane e cioccolata/Bread and Chocolate) на Франко Брусати на 17 мај на сцената на летоното кино „Мирно лето“ со почеток во 20 часот почнува Неделата на италијански филм, која ќе се одржи до 23 мај. Од Кинотека на Република Северна Македонија информираат …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!