Дневни Архиви: 15/05/2021 | 19:58

Нова серија „Напуштени“ на Канал 5, турска адаптација на „Shameless“

“Напуштени” е турска семејна драмедија која претставува римејк на познатата британска серија “Shameless”, која претходно доби и популарна американска верзија. Турската адаптација на оваа семејна приказна се здоби со голема популарност во Пакистан и Индија. Се запознаваме со едно семејство кое живее во едно од најсиромашните маала во Истанбул. Мајка …

Повеќе »

Влоговите се бројат во „Милијарди“ во новата американска драма на ТВ 24

Во финансиските кругови на Њујорк се води битка за превласт и профит. Комплексна драма за моќната политика во светот на њујоршките високи финансии. Брилијантниот титан за хеџ-фондови, Боби Акселрод-Акс и јавниот обвинител Чак Роудс играат опасна игра каде што влоговите се бројат во милијарди. Двајца финансиски моќници не бираат сретства …

Повеќе »

„Внатрешниот непријател“ од ЦИА сега во ФБИ секоја ноќ на Сител

Ерика Шепард е  поранешна соработничка на ЦИА, а денес е најголемата предавничка во американската историја, осудена на доживотен затвор во најстрогиот затвор. Таа е ослободена од затвор од агентот на ФБИ Вил Китон (Морис Честен) со цел да помогне во апсење на лице кое ѝ се заканува на американската влада. …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!