Почетна / Филм / Телма кино | „The hurt locker“, „Lies we tell“, „A man with integrity“ …

Телма кино | „The hurt locker“, „Lies we tell“, „A man with integrity“ …

Ноќно кино на Тв Телма. Секоја вечер во 22.40 часот, за сите љубители на филмската уметност, Телма продолжува со прикажување интересни и примамливи филмски наслови.

понеделник (31.05.2021) – The hurt locker (2008)

Наредникот Џејмс не се плаши од смртта но и од смртта на своите војници кои ја имаат најопасната задача на светот – демонтирање на бомби среде војна. Неверојатна драма, добитник на шест „Оскари“ и над 50 други награди.

вторник (01.06.2021) – The Limehouse golem (2016)

Англија ја тресат убиства а пред Џек Трбосек, стравот имаше друго име. Големот е на слобода. Но до кога ќе ни открие британската хорор мистерија.

среда (02.06.2021) – Flashback of a fool (2008)

Холивудската ѕвезда Џои живее хедонистички. Смртта на неговиот најдобар пријател од детството ќе му ги врати сите спомени назад, неговото соочување со старите стравови и чувството на вина…

четврток (03.06.2021) – Lies we tell (2017)

По смртта на својот шеф Деми, возачот Доналд има последна задача, да ги уништи сите траги од љубовницата на Деми. Некогаш помеѓу довербата и предавството, помеѓу семејството и слободата, стојат лагите кои ги кажуваме.

петок (04.06.2021) – A man with integrity (2017)

 Некои луѓе се непоткупливи, а Реза е еден од нив. Упорно се спротиставува на притисоците, но ќе успее ли да го победи корумпираното иранско општество а да не падне во искушение му се придружи? Ова е приказна за огромната човечка храброст и пркос…

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пирс Броснан и Гај Пирс во трилерот „Spinning man” во сабота на Телма

сабота, 13 април 2024 година, Телма ТВ, 22.15 часот – Филозофија на убивањето Еван Бирч …

error: Содржината е заштитена!