Дневни Архиви: 02/05/2021 | 19:48

Видео | Емотивната балада „Вардаре“ е новиот хит на Лозано

Нова песна на популарниот Лозано која ќе стане дел од проектот “Километри”. Емотивната балада “Мајко” го добива продолжението „Вардаре“, која за кратко време стана вистински хит. Лазар и Магдалена Цветковски се јавуваат и тука како креатори, додека пак режисер на видеото е Даниел Јовески. Во најновиов спот на Лозано учествуваа …

Повеќе »

Фото | Италијанката го изневери Романтичарот со директорот на „Рома“

Турскиот актер, кој се стекна со светска слава преку својата улога во хит комедијата „Романтичарот“ бил изневерен од неговата свршеница, италијанската спортска новинарка Дилета Леота. Новинарката неодамна била фатена на дело како се бакнува со познат италијански бизнисмен. Фотографиите од папараците на италијанската убавица најпрво ги објави магазинот “Oги”. Интимните …

Повеќе »

Фото | Шениз од „Суровиот град“ – „жешка“ и сурова и приватно

Турската актерка Мине Тугај ја гледавме во улогата на опасната Шениз Карачај во турската драма “Суровиот град”, а веќе вчеравечер се збогувавме со нејзиниот лик кој трагично загина паѓајќи од терасата на вилата. Актерката има 39 години, родена во Конија, а по завршувањето на студиите по драма, ја почнува својата …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!