Почетна / Забава / Во Јапонија отворена првата гостилница за луѓе што се сами со чашката

Во Јапонија отворена првата гостилница за луѓе што се сами со чашката

Во Јапонија, поточно во градот Хакодате е отворена првата гостилница за луѓе што претпочитаат да бидат сами со себе и со чашката…

Повеќето кафулиња во Јапонија се наменети за групни посети – друштво или колеги. Луѓето кои претпочитаат само ладно пиво, на пр., сега ќе имаат свое место за да уживаат во својата „осаменост“, пишува „Сора њуз“.

Интроверт-гостилницата наречена „Џуден Хајбол“, им нуди на своите посетители своевидна оаза на приватноста – полузатворени, речиси интимни кабини, со една столица и мала масичка. Нарачката може да се изврши со употреба на специјален таблет којшто им е на располагање. Покрај тоа, „љубителите на самотијата“ не само што можат да пијат и да јадат сами, туку и да го гледаат својот омилен филм или да сурфаат на интернет, кој е бесплатен, секако.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Композиција од Дарија Андовска на над 35 радио-станици во целиот свет

На 13.10.2021 во 20ч во Биоскоп Балкан во Белград, во рамките на 67-то издание на …

error: Содржината е заштитена!