Почетна / Филм / Последен јунски петок на МРТ 1 со романтично воениот филм „Исклучок“
петок, 20 јуни, 23.20 часот, првиот канал на Македонската телевизија

Последен јунски петок на МРТ 1 со романтично воениот филм „Исклучок“

Дејствието се одвива во 1940 година, за време на нацистичкото освојување на Белгија и Холандија. Филмот нè води на имотот Дорн, имот на прогонетиот германски цар Вилхелм Втори, место каде и Хитлер и Черчил испраќаат свои агенти-британска шпиунка и германски офицер.

Одредени настани и судбината ги зближуваат повеќе одошто имале намера, но и ги тераат да се соочат со изборот меѓу должноста и страста.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Британскиот хит „Slumdog Millionaire“ премиерно на МРТ 1

Петок (29 септември 2023), 21:05 часот, прв канал на МТВ „Милионер од гетото“ е приказна …

error: Содржината е заштитена!