Почетна / Серии / Телма со реприза на историската серија за познатите „Кенедиеви“

Телма со реприза на историската серија за познатите „Кенедиеви“

“Кенедиеви” повторно на Телма со уште една реприза. Овојпат, секој работен ден во 17.20 часот, ќе се потсетите на турбулентниот живот на познатата американска фамилија. Покрај 4-те награди ЕМИ (Barry Pepper за главна машка улога, шминка, фризура, звук), серијата во 2011. и 2012. година беше номинирана во повеќе категории за наградите Gemini, Screen Actors Guild и Directors Guild of America. 2011.

Американската продукција хронолошки го прати животот на познатото американско семејство Кенеди, нивните подеми, падови, триумфи и трагедии кои ја одбележаа американската политичка сцена.


 Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ѕвездата на Нејви доаѓа во правната драма „Бул“ на Фокс Крајм

Сите оние што барем еднаш во животот фрлиле око на популарното „Шоу на Опра“ кое …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!