Почетна / Филм / 1 мај на Телма со апокалиптичната норвешка драма „Море во пламен“
1 мај, понеделник - 22.15 часот - Телма телевизија

1 мај на Телма со апокалиптичната норвешка драма „Море во пламен“

Во 1969 година, норвешката влада го објави откривањето на едно од најголемите нафтени полиња во светот во Северното Море, со што започна многу успешен период на дупчење.

50 години подоцна, еколошките последици почнаа да се покажуваат – на дното на пукнатината се отвора во океанот, предизвикувајќи колапс на нафтена платформа. Тим истражувачи тргнуваат во потрага по исчезнатите, како и да ги проценат причините за колапсот.

Дел од групата е операторот на подморницата Софија, чиј партнер Стиан е заробен во морските длабочини и додека објектите се евакуираат, таа мора да се нурне за да го спаси. Наскоро станува јасно дека инцидентот е само почеток на можна катастрофа од апокалиптични размери.

Понеделник, 1 мај 2023 година на Телма, премиера на “Море во пламен”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ексклузивно на МТВ 1 телевизиска премиера на „Кајмак“

Најновиот филм на Милчо Манчевски „Кајмак“ оваа недела ќе се емитува на Првиот канал на …

error: Содржината е заштитена!