Почетна / Телевизија / Дознајте повеќе за скандинавскиот бохо стил во „Квадрат“ на Алфа

Дознајте повеќе за скандинавскиот бохо стил во „Квадрат“ на Алфа

Недела, 28 октомври во 11.30 часот на Алфа тв следува ново издание од “Квадрат” со Ана Николовска. Креативни идеи и решенија за исполнување на секој квадрат од вашиот дом ќе бидат презентирани и во новата емисија на Кат Медиа. “Квадрат” и Ана Николовска откриваат како може да се комбинираат различни бои, нијанси и дизајни за на крајот да се добие естетика во визуелизацијата на целиот простор. Погледнете ја најавата во продолжение :

КВАДРАТ – најава за 28.10.2018

Во ова издание на КВАДРАТ ќе гледате

Gepostet von Cut Media am Freitag, 26. Oktober 2018

Бохо стилот е препознатлив по својата неформалност и употребата на мноштво бои. Пред сè, карактеристична е употребата на живи бои, како и на старински мебел. Дознајте повеќе недела претпладне на Алфа.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Овие филмови се на репертоарот на Телма од 6. до 13. февруари 2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 06.02 2021 – 12.02 2021 САБОТА Телма …

error: Содржината е заштитена!