Почетна / Телевизија / „Ѕвездичките на Пинк“ се враќаат во најновата сезона на Алфа

„Ѕвездичките на Пинк“ се враќаат во најновата сезона на Алфа

Ексклузивно на Алфа телевизија – најновата сезона на српското музичко шоу “Ѕвездичките на Пинк”. Започнувајќи од недела во 18.55 часот, па секоја наредна ќе уживате во најновите изведби на најуникатните ѕвездички од сите претходни сезони. Овојпат нема да гледаме нови дечиња во студиото на Пинк, туку на големата сцена ќе се натпреваруваат сите досегашни финалисти од шоуто.

Ѕвездичките на Пинк ексклузивно на Алфа!

Оваа сезона, Ѕвездичките на Пинк доаѓаат поинакви од било кога до сега! Најдобрите учесници меѓу кои се и учесниците од Македонија ексклузивно на Алфа телевизија.

Gepostet von Alfa Televizija am Mittwoch, 24. Oktober 2018

Доколку уживавте во настапите на Павле, Давид, Вељко, Амна, Тара, Лена итн., сега повторно ќе ги гледаме познатите ликови во новата четврта сезона “All stars”. Веќе 17 годишната Антониа Гиговска е натпреварувачката од Македонија.

Не пропуштајте – “Пинковите ѕвездички” секоја недела на Алфа во 19 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Репризи на народни приказни пополнуваат термини на Алфа

Вести, политички емисии и дебати. Во тоа се состои во главно програмата на телевизија Алфа. …

error: Содржината е заштитена!