Почетна / Серии / Американската крими серија „Реј Донован“ секој петок на ТВ 24

Американската крими серија „Реј Донован“ секој петок на ТВ 24

Во светот на богатите и славните, Реј Донован ја извршува валканата работа за моќниците во Лос Анџелес. Во новата телевизиска серија на ТВ24, главната улога му припаѓа на номинираниот за „Еми“ и за „Златен глобус“ Лив Шрибер, во улога на тип што ги решава проблемите на славните личности, спортските ѕвезди и деловните могули во градот.
Оваа моќна драма се случува кога неговиот татко, кого го игра добитникот на „Оскар“ Џон Војт, неочекувано излегува од затвор, што предизвикува низа настани кои темелно влијаат врз семејството Донован.
Секој петок во 23 часот на ТВ 24 следете ја американската крими серија на Шоутајм.
Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Напнатата британска трилер серија „Лажго” од овој викенд на Сител

Лора е паметна и посветена наставничка, која скоро излегла од една љубовна врска и сега …

error: Содржината е заштитена!