Почетна / Телевизија / „Неделен магазин“ на МТВ 1 – за храбрите избори и одлуки

„Неделен магазин“ на МТВ 1 – за храбрите избори и одлуки

Недела, 7 октомври на првиот канал на Македонската телевизија следува ново издание од “Неделниот магазин”. Животни приказни за две храбри и успешни жени, приказни за филигранството и оџачарството како интересни професии и избори. Освен тоа, магазинот ќе ни ја претстави и успешноста на утринската програма на МТВ преку разговор со уредничката, а Биба Додева ќе зборува за борбата против ракот на дојка и активностите кои ги има “Напред розово”.

Неделен магазин, недела 07.10.18

НЕДЕЛЕН МАГАЗИН, недела во 11.25 часот на МТВ 1

Posted by МРТ1 Промо on Friday, 5 October 2018

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Телекабел ја зголемува ТВ преплатата од 450 на 650 денари месечно

Над 44 проценти покачување за сите ТВ корисници на Телекабел. Од 1 јули, досегашната цена …

error: Содржината е заштитена!