Почетна / 2018 / October / 06 (страна 2)

Дневни Архиви: 06/10/2018 | 11:02

„Код“ истрага – кој пукаше во членовите на Беланоца?

Од автомобил, со калашњиков , во центарот на Скопје како на филм – емисијата “Код” го реконструира убиството на братот на Џељо, Наим Ајети и Антонио Парапулов –Тозо . Кој пукаше во членовите на Беланоца како што се нарекуваат братот, синовите, пријателите на Џелал Ајети , скопскиот лихвар застрелан пред …

Повеќе »

„На иста страна“ на Сител отсега во недела во 14:15 часот

Телевизиската емисија “На иста страна” продолжува на Сител со нова сезона и нов термин на емитување. Од сега, секоја недела во 14.15 часот гледачите ќе следат нови вистински приказни од општественото живеење. Интересни приказни од дружвите на јавните личности, граѓански стории за соживотот и пријателството, приказни за предрасудите и начините …

Повеќе »

Хрватските серии на Телма и Алфа со викенд репризи

Неодамна, на Алфа и Телма телевизија започнаа со прикажување хрватски теленовели. “Дубровничка зора” е љубовна драма која се емитува на Алфа секој работен ден во 19.15 часот, веднаш по политичката дебата. Репризата е следниот ден во 15 часот, а покрај таа реприза, од сега и неделни репризи во сабота и …

Повеќе »