РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ ОВДЕ

Последни новости

Бокс офис 16.03 – 18.03

Американски бокс офис за викендот (16.03 – 18.03)   1. 21 Jump Street ($36,302,612) вк заработка: $36,302,6122. Dr. Seuss’ The Lorax ($22,764,760) вк заработка: $158,387,7753. John Carter ($13,569,795) вк заработка: $53,227,2484. Project X ($4,044,159) вк заработка: $48,170,0055. Act of Valor ($3,733,697) вк заработка: $62,454,0666. A Thousand Words ($3,632,932) вк заработка: …

Повеќе »

Црвена месечина 112

Сто и дванаесетто продолжение од вебновелата “Црвена месечина” Алехандро повлече голтка од своето мате и погледна во Естер која нервозно запали цигара.– Сето ова е план на Артемио за да дојде до богатството, повеќе немам сомнеж, – рече Алехандро. – Она што не го знам е зошто му требаа толку …

Повеќе »

Срвајвр – пресек на 7-иот ден

Кристина пристигнува на Островот на отфрлените, во градот на Бамбусите кадешто ќе решава загатки за да дојде до Тајниот имунитет. Иако има потешкотии со обавувањето на задачата, креаторката успешно ја минува првата препрека. Тоа и дава поттик, па изјавува: “Некако би сакала да го најдам имунитетот. Можеби сум дури и …

Повеќе »

Ексклузивни слики

  Ексклузивни слики од снимањето на новиот филм на Џо Рајт (Pride and Prejudice, Atonement), Ана Каренина. Во главните улоги се појавуваат неговата муза Кира Најтли, Џад Ло, Емили Вотсон, Оливија Вилијамс и други. Премиерата е закажана за 9-ти ноември годинава.             DarkShadow | ТВ …

Повеќе »

Мајка Шахнур умира?

  Крајот на “Љубов и казна” се ближи, а со него и најдраматичните моменти досега. Откако Јавуз избега од затвор и забележа дека Чичек повеќе не е на неговата страна, тој ќе се обиде да и наштети на друг начин, така што ќе ја киднапира ќерката на нејзиниот сакан. Од …

Повеќе »

Македонија на Евровизија

19/43  МАКЕДОНИЈА Изведувач: KaliopiПесна: ‘Crno i belo’Второ полуфинале (24/05/2012)   По неколку години неуспех и навистина лоша организација на Скопски фестивал, МРТВ одлучи да го промени концептот на избор на изведувач за Евровизија. На наша радост, а верувам и на останатите фанови на Евровизија, тие се одлучија на интерен избор, …

Повеќе »

Црвена месечина 111

Сто и единаесетто продолжение од вебновелата “Црвена месечина”     Артемио ја отвори вратата од неговиот апартман во хотелот Реал дел Монте и влезе Естер. – Естер, баш ти ми требаше. Сакав да знам дали си подготвена да заминеш на подолго во Мексико Сити? Потребна ми е личност од доверба, …

Повеќе »