Почетна / Забава / Првите фотографии од продолжението на мегахитот „Frozen“

Првите фотографии од продолжението на мегахитот „Frozen“

 

Анимираниот филм „Frozen“ ги освои симпатиите на децата и возрасните, а сега култниот филм ќе добие и продолжение. Од компанијата Дизни ги објавија првите фотографии од неколку сцени. Во продолжението ќе ги видиме познатите ликови, а сценаристите и режисерот ветуваат нова музика која ќе го освои светот.

 

 

 

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Филхармонија во парк со „Одисеја 2024“ – музика од филмовите на Кјубрик

И оваа година, Македонската филхармонија ќе го реализира традиционалниот концерт „Филхармонија на отворено”, кој ќе …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!