Почетна / Живот / Серијал за најмоќните возови на светот започнува на Дискавери

Серијал за најмоќните возови на светот започнува на Дискавери

 

Од 11 февруари, па секоја следна сабота во 19 часот

 

Возовите низ целиот свет превезуваат најразлична стока и товари.  Најмоќните возови на светот се прикажуваат од сабота на Дискавери каналот во серијалот „Мегавозови“.

 

 

Некои спречуваат економска изолираност на далечни територии, други спојуваат земји или луѓе,  трети пак, и пркосат на природата и јурат низ диви подрачја. Покрај тоа, превезуваат опасни материи или стока која е неопходна за некоја земја и таквите возови имаат големо влијание врз секојдневниот живот на илјадници луѓе.

 

 

Во мауретанската пустина, воз долг 2,5 километри, јури низ пустинските дини товарен со железна руда која е главен извор на богатство за таа земја.

Во Канада, 45 вагони поминуваат илјадници километри меѓу градовите Принц Руперт и Витер на Алјаска, без оглед на временските услови. Авантури се сокриени на секој агол, но и во секој момент може да се појави опасност.

 

 

Првата епизода проследете ја на Дискавери на 11 февруари во сабота од 19 часот.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Најново : Тројца нови заразени од Корона вирусот во Македонија!

– Денешната бројка на заболени со корона вирус во земјата е 26 пациенти. Утрово се …

error: Содржината е заштитена!