Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Жаре Бербер се враќа на телевизија со новото „Галама шоу“

Жаре Бербер се враќа на телевизија со новото „Галама шоу“

Ќе креваме галама со највлијателните личности од светот на музиката, филмот, спортот, па и политиката.  Македонската, балканската и светската естрада ја носиме во вашите домови. Ќе вмешаме прсти во животите на познатите пред и зад камерите, но и нескромно ќе кажеме дека ќе ги поместиме границите на естрадата во Македонија, затоа што не следиме трендови, туку ги креираме.

Тимот на познатиот шоумен Жаре Бербер најавува ново телевизиско шоу. “Галама шоу” ќе се емитува на фреквенцијата на Канал 5.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злате Мехмедовиќ: Кога жена е во ПМС, мажот треба да си пие апчиња!

Дали балканските мажи излегуваат од мода, а нивното место го заземааат современите мажи? Вечна дилема …

error: Содржината е заштитена!