Почетна / Филм / Сабота, 14 јануари, Телма | Романтичната комедија „What is love“

Сабота, 14 јануари, Телма | Романтичната комедија „What is love“

📅 сабота, 15 јануари
⏰ 19:35 – Што е љубов?

На Денот на вљубените, додека се враќа дома, Том застанува во еден локален бар за да испиe чаша храброст потребна за да побара од својата љубовница да се омажи за него.

Сретнувајќи некои од неговите најдобри пријатели, ги поканува да поминат подоцна на славеничка забава. Меѓутоа, кога Том ќе пристигне дома, го чека писмо, а неговата љубовница ја нема.

Пријателите на Том доаѓаат, па групата започнува дискусија за љубовта и врските, залиена со доста алкохол, сè додека не се појават пет жени и не започне битката меѓу половите.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Данската историска романса „Кралска афера“ на 14 јуни на Телма

Во 1767 година, британската принцеза Каролин е венчана за лудиот крал на Данска, Кристијан VII. …

error: Содржината е заштитена!