Почетна / Спорт / Поранешниот ракометен тренер во „Македонски спортски легенди“

Поранешниот ракометен тренер во „Македонски спортски легенди“

Паралелно со почетокот на Светското првенство во ракомет, премиера на новата епизода од емисијата “Македонски спортски легенди” во која гостува големиот Александар Царчев – поранешен тренер на голманите на македонската ракометна репрезентација.

Александар Царчев неколку децении е присутен во македонскиот ракомет. Тој беше голман на Вардар, потоа и на нашата репрезентација. Во кариерата имаше настапи и во странство, а како тренер еден период се грижеше за формата на нашите репрезентативни голмани.

Царчев во моментов е тренер на ЖРК Вардар. Емисијата посветена на легендараниот ракометен голман и тренер ќе ја гледате во сабота во 12:00 на Наша ТВ.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Познатите Македонци со поддршка за ракометарките

Оние кои гордо го виореле македонското знаме на големи настани, знаат колку тежи црвено-жолтата чест. …

error: Содржината е заштитена!