Почетна / Филм / Прво јануарско утро на Телма со семејната авантура „Спејсбој“

Прво јануарско утро на Телма со семејната авантура „Спејсбој“

Денеска на Телма од 10:40 гледајте го „Спејсбој“, првиот долгометражен филм на Оливие Паиру напишан заедно со Еузебио Лареа.

На само 11 години, Џим е надарено момче вљубено во вселената и науката. Пристигнувајќи со својот татко во нов град, Џим треба да учествува на натпревар за млади научници со неговата нова соученичка Ема. И покрај нејзината неподготвеност, Џим ја убедува да го имитира проектот „Excelsior“ сосздаден од Китингер (првиот човек кој стигна до границата на вселената во 1960 година) и тајно да изгради вистински воздушен балон.

Овој проект е многу важен за татко на Џим, Греам, астрофизичар кој наскоро требаше да изврши вселенска мисија. Мајката на Џим починала и кога ќе открие дека татко му се откажал без да му каже, светот на Џим ќе се распадне. Конкуренцијата се претвора во опсесија и Џим сака да докаже за разлика од неговиот татко, тој нема да се откаже. Џим ја притиска Ема до нејзините крајни граници и ја вовлекува во авантурата која следува.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Првиот дел од шпионската акциона комедија „Кингсмен“ сабота на Сител

Кингсман: Тајната служба е акциона-шпионско-комедија од 2014 година, режирана од Метју Вон, а според сценарио …

error: Содржината е заштитена!