Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Известување | На 2 јануари нема да има емисии и серии на Телма

Известување | На 2 јануари нема да има емисии и серии на Телма

2 јануари е неработен ден, па од таа причина програмската шема на телевизија Телма нема да биде стандардна. Имено, дневните емисии како утринската, емисијата за здравје, контактната и дебатната нема да се прикажуваат во понеделник, а во своите стандардни термини продолжуваат веќе од вторник, 3 јануари.

Освен секојдневните емисии, на 2 јануари на Телма во дневните термини нема да има нови продолженија од мексиканските хит новели “Ти го давам животот” и “Ако нè остават”.

Со нови епизоди, овие серии продолжувааат веќе од вторник, кога започнува и втората сезона од српската крими серија “Државен службеник” во ударен термин од 20.20 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вечерва гласаме за бројот 1 на 145 333 за победа на Мики во „Гранд“

Македонскиот идол Мики Секуловски е еден од најсериозните кандидати за победа во големото музичко талент …

error: Содржината е заштитена!