Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Мирисот на Кина во репризно репризираниот серијал на Телма

Мирисот на Кина во репризно репризираниот серијал на Телма

Aмбасадата на Народна Република Кина заедно со „Виар продукција” им подари на гледачите минути уживање за една од најстарите, најбогатите и прекрасните култури во светот.

Ова лето, од понеделник до петок попладне во 17.55 часот на Телма телевизија, гледачите ќе имаат можност да се потсетат на емисијата која запознава со богатата кинеска традиција, архитектура, технологија, вештини, хармонија, филозофија, кинеска кујна, спорт.

Репризно ќе имаме можност да ги видиме повторно сите бои на Кина, да ги почувствваме нејзините мириси, како и вкусот на најубавиот чај.


Eмисијата „Нихао” која на кинески јазик значи „Здраво” има за цел да го покаже вистинското значење на Кина, она што таа му го дала на светот во секој контекст.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вечерва гласаме за бројот 1 на 145 333 за победа на Мики во „Гранд“

Македонскиот идол Мики Секуловски е еден од најсериозните кандидати за победа во големото музичко талент …

error: Содржината е заштитена!