Почетна / Забава / Видео | Сè поскапе, дали ќе поскапат цените на музичарите?

Видео | Сè поскапе, дали ќе поскапат цените на музичарите?

Сè е поскапо. Оваа реченица се почесто можеме да ја слушнеме во последно време ,како овде кај нас но и во целиот свет. Буквално сите веќе имаат нови ценовници или ги прават – од производители на основни прехранбени производи, преку трговци со градежни материјали, разни репроматеријали, училишен прибор, облека, обувки, гориво… Но што е со музиката, музичките артисти?

Дали ќе поскапат цените на нивните услуги,екипата на естрадниот магазин Бекстејџ истражуваше токму на оваа тема, ги прашаа дел од домашните изведувачи :

Дали ќе поскапат цените на нивните услуги, ова се нивните одговори:

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заврши „Фолк Фест Валандово 2024”, прочитајте кои се победниците

Со песната „Темјана”, музика на Ванчо Димитров, текст Огнен Неделковски и аранжман на Љупчо Соколовски, …

error: Содржината е заштитена!