Почетна / Серии / Недостиг на премиери – Телма со реприза и на „Судење и грешка“

Недостиг на премиери – Телма со реприза и на „Судење и грешка“

Oва лето, од понеделник до петок на Телма во 19.40 часот ќе се репризира американскиот ситком “Trial & Error” во 23 продолженија. Претходно серијата беше два пати емитувана, а во недостиг на премиерна програма, Телма повторно ќе ја прикажува ова лето.

Серијата го следи адвокатот од Њујорк, Џош Сегал  кој заедно со неговите ексцентрични локални соработници (Бојер и Шепард), решаваат два интересни судски случаи во измислениот мал град Ист Пек, Јужна Каролина.

Првиот случај е за еден чуден професор по поезија кој си ја убил саканата сопруга.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Репризи без престан, следува реприза и на „Викторија“ на Телма

Британската серија „Викторија“ повторно на Телма, од понеделник до петок во 19.15 часот започнувајќи од …

error: Содржината е заштитена!