Почетна / Филм / „Finsteres glück“, „Everly“„The American“, „Drug war“… репризно на Телма

„Finsteres glück“, „Everly“„The American“, „Drug war“… репризно на Телма

Лето на Телма со репризи и на филмови …

📅 петок, 1 јули
⏰ 22:15 – Американецот

  • Кога една задача во Шведска завршува лошо, главниот атентатор Џек (Џорџ Клуни) се повлекува во италијанското село со намера да остане анонимен. Во некарактеристичен потег, тој се спријателува со локален свештеник и води страшна романса со убава жена (Виоланте Пласидо). Но, со излегувањето од сенките, Џек можеби прави фатална грешка.

📅 сабота, 2 јули
⏰ 19:15 – Каков татко, таков син

  • Риота е успешен бизнисмен. Кога дознава дека неговиот биолошки син бил сменет со друго момче по раѓањето, тој се соочува со тешката одлука да го избере неговиот вистински син или момчето што тој и неговата сопруга го воспитале како свој.

⏰ 22:15 – Еверли

  • Селма Хаек е Еверли, проститутка која работи за бруталниот шеф на мафијата Таико. Кога ќе дознае дека таа соработува со полицијата за да ја уништи неговата организација, Таико ги испраќа своите луѓе да ја убијат.

📅 недела, 3 јули
⏰ 19:15 – Мрачно богатство

  • Ив е момче кое трагично го загуби семејството. Неговата љубопитност ја шокира околината. Кога роднините на Ив ќе почнат битка за неговата иднина, докторката која го лекува носи радикална одлука.

⏰ 22:15 – Нарко војна

  • Полицијата имаше среќен ден, неочекувано е фатена голема ѕверка. Кога треба да избере помеѓу живот и смрт, нарко дилерот е подготвен да ги предаде сите, во замена за сопствениот живот. Може ли навистина да му се верува до крај?

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Психолошкиот трилер „Мојот ангел“ во недела на 16 јуни на Телма

Лизи Менинг е разведена и емотивно нестабилна жена која се бори за старателство над својот …

error: Содржината е заштитена!