Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / И документарецот за планетата Земја во летните репризи на Телма

И документарецот за планетата Земја во летните репризи на Телма

Кога возите автомобил, знаете со која брзина патувате, знаете колку гориво трошите. Во изградбата на еколошките куќи на почетокот не знаете ништо.

Како да ги искористиме различните видови на природна енергија и да ја внесеме во нашите домови? Каква вентилација треба да спроведеме? Каква изолација да поставиме? Што се случува со удобноста на новите технологии и најбитно од сè, како да ја сочуваме природата и да уживаме во неа.

Некои луѓе имаат голема еколошка свест и тие пионери во областа на градењето, ни одговараат на прашањето, како денес да ја создадеме архитектурата на утрешнината? Како да живееме со природата, на оваа нашава планета и да направиме таа да ни биде вистински и единствен дом гледаме репризно на Телма ова лето во документарната емисија со почеток од 14 часот. Лето на Телма репризи.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Телма ја прекинува и контактната – остануваат само вести во програма

Цел август информативните изданија на вестите ќе бидат единствена премиерна програма на ТВ Телма. По …

error: Содржината е заштитена!