Почетна / Серии / „Живот на Сафари“, тин серијата на Дискавери Кидс репризно на МТМ

„Живот на Сафари“, тин серијата на Дискавери Кидс репризно на МТМ

Секоја сабота од 12.30 часот – репризи на Прва скопска МТМ

Приказната во серијата се врти околу Џенифер Лауер, тинејџерка која живее едноставен живот во Њујорк, додека нејзиниот татко фотограф не е испратен на годишно патување низ целиот свет и е принудена да живее со нејзината мајка и нејзиниот нов сопруг во едно одморалиште во Јужна Африка.

Додека таа е таму, изложена e на нов свет, оди во ново училиште и се среќава со нејзиниот друг најдобар другар по име Бонгани, кој силно верува во култура на Зулу и живее со неговиот вујко, ветеринар. Како изминуваат епизодите, на Џенифер и станува полесно во нејзината нова околина.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Хумор и романса во „Ништо важно“, нова драмедија на Телма

Nothing Trivial (2011-2014) e драма-комедија, симена во Нов Зеланд во 2011 година која на Телма …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!