Почетна / Сапуници / Откриваме дали ќе продолжат хит сериите „Горка земја“ и „Забрането јаболко“

Откриваме дали ќе продолжат хит сериите „Горка земја“ и „Забрането јаболко“

Изминатиот период до нашата редакција стигнаа многу прашања на гледачи кои ги интересира дали и кога ќе продолжат со емитување хит сериите “Забрането јаболко” и “Горка земја”.

Ве информираме дека и двете серии со нови продолженија ќе продолжат оваа сезона, а за точните датуми на емитување, навремено ќе ве известиме и на порталот и на форумот.

Бидете трпеливи затоа што и оваа сезона ќе се дружите повторно со вашата најдраматична историска сага “Горка земја” и вашето најомилено “Забрането јаболко”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Освен „Грешници“, и „Крваво цвеќе“ обновена за уште една сезона

Маратонската турска сапуница “Крваво цвеќе” доби зелено светло за нова трета сезона. Откако веќе беше …

error: Содржината е заштитена!