Почетна / Филм / Последниот дел од „Полициска приказна“ во петок, 13 октомври, на ТВ 24

Последниот дел од „Полициска приказна“ во петок, 13 октомври, на ТВ 24

„Полициска приказна 3“ (кинески: 警察故事) — хонгконшки филм од 1992 година во режија на Џеки Чен (Jackie Chan), по сценариото на Едвард Танг (Edward Tang), Фајби Ма (Fibe Ma) и Ли Вај Ји (Lee Wai Yee). Главните улоги ги играат: Џеки Чен, Меги Чеунг (Maggie Cheung) и Мишел Јео (Michelle Yeoh). Ова е третиот филм од серијалот „Полициска приказна“ кој ќе го гледате во петок, 13 октомври 2023 година на ТВ 24 во 22.30 часот.

Полицискиот инспектор Чан Ка-куи, наречен Кевин (го игра Чен) е „суперполицаец“, мајстор на боречките вештини. Него го испраќаат во Гуангжу, кадешто директорката на месната канцеларија на Интерпол, инспекторката Џесика Јанг, го упатува на неговата следна задача: Чајбат, главниот трговец со дрога, со седиште во Хогконг.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Неделно попладне на МТВ 1 со акционата комедија за „Агентот Коди Бонкс“

Средношколецот Коди Бенкс не сака ништо повеќе од она што го сака секој друг тинејџер: …

error: Содржината е заштитена!