Почетна / Забава / Tyga специјален гостин на Coachella, a во јуни на Fusion festival

Tyga специјален гостин на Coachella, a во јуни на Fusion festival

Овој викенд се одржа еден од најголемите светски музички фестивали,”Coachella” во Калифорнија, каде присуствуваа повеќе од 125 000 посетители од целиот свет, меѓу кои и најпознатите личности од музичката и филмската индустрија.


Оваа година како хедлајнери на фестивалот настапија: Harry Styles, Billie Eilish, The Weeknd, а TYGA се појави како специјален гостин на настапот на Doja Cat по повод нивната нова соработка “Freaky Deaky”.

Погледнете како изгледаше дел од ова спектакуларно шоу:

Песната е дел од албумот на TYGA кој излегува во Јуни, непосредно пред настапот на TYGA во Скопје, на FUSION FESTIVAL, кој ќе се одржи на 22.06.2022 на Стадионот на АРМ.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заврши „Фолк Фест Валандово 2024”, прочитајте кои се победниците

Со песната „Темјана”, музика на Ванчо Димитров, текст Огнен Неделковски и аранжман на Љупчо Соколовски, …

error: Содржината е заштитена!