Почетна / Телевизија / Фото | Нов визуелен идентитет на ТВ 24 – студијата и шпиците

Фото | Нов визуелен идентитет на ТВ 24 – студијата и шпиците

Промени во визуелниот идентитет на телевизија 24. Променет изглед во студијата на телевизијата и новини во информативните изданија.

Од сега, централното издание на вестите во 17 часот ќе биде презентирано од двајца новинари – водители, а новини има и околу интеракцијата со новинарите кои пренесуваат информации во живо од терен.

Покрај ова, изменети се и шпиците за најава на емисиите и веститe …

…како и студијата каде се снимаат дебатните и контактните емисии.

Новиот главен и одговорен уредник на телевизијата, Огнен Јанески се врати на презентерското столче на вестите на 24ка, а покрај него тука се и Наташа Стојановска, Един Хајдерпашиќ, Сеад Ризвановиќ, Мишко Иванов.

Телевизија 24 е една од оние со најстабилен рејтинг на гледаност, а постојаните вложувања и промени ветуваат уште повеќе интересни содржини за гледачите.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Алфа телевизија прослави 16 години постоење во етер

Алфа ТВ е приватна национална телевизија, која започна да емитува програма на македонски јазик на …

error: Содржината е заштитена!