Почетна / Телевизија / Српската риалити емисија „ДНК Анализа“ со уште една реприза на Алфа

Српската риалити емисија „ДНК Анализа“ со уште една реприза на Алфа

 

Реприза на репризата на српските емисии на Алфа

 

Уште една реприза во прајмтајм на Алфа. Секој работен ден во 21 часот по којзнае кој пат ќе се емитуваат репризи на емисии од српската риалити документарна емисија “ДНК Анализа”.

 

„ДНК Анализа“ е документаристички пристап на авторите кои врз основа на раскажувањата и озборувањата за семејните врски на познати и обични личности, тргнуваат во потрага по вистината. Клучот за разрешување на мистериите и тајните на авторите на оваа емисија е ДНК анализата која не остава никакви сомневања. Барем така вели науката. Но, се разбира, понекогаш е тешко на вистината да и се погледне во очи.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Топ тема“ се враќа на Телма со нова сезона 2019/2020

Од вторник (10 септември) на телевизија Телма започнува новата сезона од познатата политичко дебатна емисија …

error: Содржината е заштитена!