Почетна / Серии / По репризи на серии и филмови, на ред се документарките на МТВ

По репризи на серии и филмови, на ред се документарките на МТВ

 

“Ледената планета” и “Острови” репризно на Македонската телевизија

 

Покрај играните серии и филмови кои постојано се репризираат на Македонската државна телевизија, започнаа со репризи и документарните серјали емитувани минатите години.

Најнаградуваниот телевизиски документарец, „Заледената планета“ повторно на МРТ1 во 16 часот.

 

 

Истражувачки и контраверзен документарен серијал кој преку ексклузивните снимки ја прикажува природната средина на поларните мечки, арктикчките волци, албатроси, пингвини, китови и открива на кој начин климатските промени влијаат врз поларните региони

Како изгледаа најстудените локации на земјината топка. Годишни сезони но во поинакво издание и границите на наследеност на човековата популација во Русија, Гренланд и Алјаска.

 

 

“Острови” е документарен серијал за природните убавини и животот. Различна култура, етникум и хемисфера. Опколени од водни бескрајни површини, островските земји имаат таинствен белег. Оваа документарна емисија ја истражував и открив оваа мистерија на Куба, Фиџи, Галапагос, Исланд и Занзибар.

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Шпионската серија за „Американците“ секоја ноќ на Сител телевизија

Oд понеделник (13 мај) на Сител телевизија во полноќниот термин започнува со прикажување познатата серија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!