ТВ БИЛБОРД МТМ

Последни новости

Индиска наместо шпанска!

    Први добиваме информации, но и први се разочаруваме. ТВ Сител донесе одлука да ја укине латинo-американската теленовела “Триумф на љубовта”, на нејзино место се очекува индиска теленовела. Ова нималку не е потег за позитивна критика, бидејќи гледачите веќе се навлекоа на приказната за Марија и Макс. Укинувањето ќе …

Повеќе »

Salmon Fishing in the Yemen

    9-ти март   Лов на лососи во ЈеменРежија: Ласе Халстром (Chocolat, Dear John)Сценарист: Сајмон Бифу (Slumdog Millionaire, 127 Hours)Улоги: Емили Блант, Иван МекГрегор, Кристин Скот Томас, Амр Вејкд, Кетрин Стидмен, Том Мисомдрама, романтика Романтична, но современа бајка, ова е приказна за државен служебник и интровертиран научник на Одделот …

Повеќе »

Под сенката на врбите

    Сител најавува нова турска теленовела   “Под сенката на врбите” e турска теленовела во 80 епизоди, снимена од 2005-та до 2007-ма година. Во главната улога се јавува актерката која ја толкуваше Аси во истоимената популарна серија. Серијата зборува за големата љубов на сиромашниот Јилмаз и богатата Филиз, иако …

Повеќе »

Српски шунд наместо серии

    Изненадувањата од Пинк 15 не престануваат, нормално во негативна смисла. Од понеделникот, 5-ти март оваа самонаречена македонска телевизија без никакво известување ги укина мексиканските серии “Силата на судбината” и “Двоен живот” како и турската серија “Мирисот на пролетта”. Зар треба да се спомене што се понуди како замена …

Повеќе »

VIP Survivor – претставници

  Ви ги претставуваме учесниците на овогодинешното издание од реалното шоу “Survivor” кое годинава Србија го реализира во соработка со Хрватска и со Македонија. Преживувањето започнува во понеделник, ТВ Пакет редовно ќе ве известува за секој детал од ова популарно шоу, останете со нас и запознајте ги учесниците.   Александра …

Повеќе »

Нова серија на FOXlife

  Премиерно на FOXlife од 27-ми март во 20:55 часот “Допир” е новата серија во продукција на Fox. Серијата е создадена од креативното перо на Тим Кринг (креаторот на “Херои”), а во главната улога е популарниот Кифер Сатерленд (Џек Бауер од “24”).   Touch е впечатлива и разнолична драма во …

Повеќе »

Белорусија на Евровизија

    10/43  БЕЛОРУСИЈА Изведувач: LitesoundПесна: ‘We are the heroes”Второ полуфинале (24/05/2012) Верувам дека ќе се сложите оти евровизиска сезона без поголеми потреси и скандали во некои земји не е вистинска сезона, па затоа таман кога помисливме дека сезоната на националните избори се одвива мирно, Белорусите се погрижија да ги …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!