ТВ БИЛБОРД МТМ

Последни новости

Бумбар стана минато

    Контактната трибина “Бумбар” која со години се емитуваше на ТВ Сител од оваа недела е укината. Блиски извори до телевизијата велат дека причина е слабата гледаност што оваа емисија ја остваруваше во последниот период. На нејзино место сега се емитува индиска серија, а доколку ве интересира што се …

Повеќе »

Турција на Евровизија

    13/43  ТУРЦИЈА Изведувач: Can Bonomo Песна: ‘Love me back’Второ полуфинале (24/05/2012)   Веќе шест години по ред Турците своите претставници ги избираат интерно, и очигледно тоа им носеше голема среќа и влез во финале, сe до минатата година кога изненадувачки тие останаа во полуфиналето. Можеби и поради тоа …

Повеќе »

Саваш со грижа помалку!

  Семејството Балдар конечно живее во мир, барем засега. Најголемиот непријател на Саваш го доби заслуженото, ја доби казната за бројните непријатности што им ги предизвика на Балдарови. Сценаристите се почесто го навестуваат крајот на животот на мајка Шахнур, а бракот на Пала е речиси пред распад. Назан се врати …

Повеќе »

Црвена месечина 102

    Сто и второ продолжение од вебновелата “Црвена месечина”     Ноќта веќе беше надлабоко спуштена. Алехандро и подготвуваше мате, а таа не знаеше како да му ја каже новоста, исплашена од стравот кој и го всади Магнолија, го праша дали сака деца и дали размислувал за истите.– Секако …

Повеќе »

Падна и остана жива!

  Падна, но не ја загуби смислата за хумор!   Во следното видео ќе погледнете како водителката на утринската програма “Good Morning Finland” паѓа од своето столче и притоа слатко си се смее поради незгодната ситуација. Штета што падот се случи додека во етер сеуште беше пуштен прилогот, во спротивно …

Повеќе »

Ѕвездата се роди

    Уште во јануари 2011-та година беше најавено снимањето на римејкот на музичката романтична драма “A Star is Born” од 1976-та година, кога главните улоги ги имаа Barbra Streisand и Chris Christofferson (поточно римејк на римејкот од 1954-та година кога главната улога ја имаше Judy Garland, додека оригиналот всушност …

Повеќе »

Вечерва стартува Survivor

    Подгответе се за долга и авантуристичка вечер…     Вечерва на Телевизија Сител се ќе биде во знакот на преживувањето. Имено, шоуто кое ветува многу предизвика мала промена во прајм-тајм периодот на оваа телевизија. Стартот на првата епизода од новата сезона на VIP Survivor е најавен за во …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!