ТВ БИЛБОРД МТМ

Последни новости

Го заборави текстот!

Во текот на настапот во рамките на својата турнеја, Кајли Миног ги заборави зборовите од својот хит Give me Just A Little More Time. Целата ситуација ја спаси хартијата на која беше напишан текстот од песната.     Австралијанката на обожавателите им открила дека само два часа пред концертот одлучила …

Повеќе »

Финска на Евровизија

31/43  ФИНСКА Изведувач: Pernila KarlsonПесна: ‘När jag blundar’1 Полуфинале (22/05/2012)   Покрај латвискиот и литванскиот избор, во низата на уште едни досадни избори го ставам и финскиот. Земја која ретко ме воодушевува со изборот на песни што ги одбираат. Минатата година имаа среќа со баладата Da da dam, но не …

Повеќе »

Технички пропусти

Гледачите во Македонија се почесто се сведоци на печатни грешки, небаре персоналот во телевизиите е составен од првоодделенци. Будното око на порталот “Плусинфо” повторно улови грешка, но овој пат грешката не е печатна, 24-ка целосно го промени значењето на зборот. Имено, екипата на специјализираната телевизија 24 Вести, ракометарите ги потпиша …

Повеќе »

Нагласокот на Вергара

Кога се преселила во Лос Анџелес, актерката Софиа Вергара изнајмила професор по англиски говор кој бил екстремно скап. Но ни тоа не и помогнало да се ослободи од својот лош англиски говор.     Иако минала бројни приватни часови со својот професор за да се ослободи од моќниот колумбиски нагласок, …

Повеќе »

Автомобилот на Бибер

  Овој “бесен” автомобил од Fisker Karma е на Џастин Бибер, тинејџерската ѕвезда го доби него на поклон за својот 18-ти роденден од менаџерот Скутер. Бибер за време на викендот одлучи својата девојка Селена Гомез да ја повози низ градот со играчката вредна 120.000 долари. Откако во ресторанот за брза …

Повеќе »

Дански филмски фестивал

Од понеделник, 09.04.2012 во Кинотеката на Македонија ќе се одржи првиот фестивал на Дански филмови во Република Македонија. Филмовите кои ќе се прикажуваат во „Кинотеката на Македонија“ беа дел од поголемите Европски филмски фестивали како фестивалот во Берлин, Солун, Брисел и Единбург. “Наша цел е да ги прикажеме филмовите со …

Повеќе »

Црвена месечина 125

Сто дваесет и петто продолжение од вебновелата “Црвена месечина”     Пас не можеше да поверува во тоа што го гледа. Целиот пат од хациендата до мртовачницата се молеше најденото тело да не биде на нејзиниот брат, но кога човекот ја отвори кесата во која лежеше одвај препознатливиот труп, жената …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!