ТВ БИЛБОРД МТМ

Последни новости

Успехот на Бурни времиња

Речиси да нема проект што во Турција може да се носи со рекордите кои ги оствари серијата “Бурни времиња” која наскоро ќе ја гледаме на Сител. Благодарение на овој проект сега и продукцијата што стои зад него е прогласена за најуспешна за минатата телевизиска сезона.     Најгледаната турска драма …

Повеќе »

Збогум Очајни Домаќинки!

ABC ги објави датумите за крајот на сезоните на актуелните серии     Мај е близу до нас, а со самото тоа и финалето на уште една регуларна сезона. ABC овие денови точно ни назначи на кои датуми ќе им речеме довидување до есен, или збогум засекогаш на нивните серии. …

Повеќе »

Гради, маички – Survivor

  Голите гради се својствени за оваа сезона на реалното шоу “Survivor” па така и вечерва на Сител ќе уживаме во уште еден пар откриени цицки. Во видеото што предмалку беше објавено на порталот на Сител ќе можете да видите што вечерва ќе ни понуди натпреварувачката Станија. Па зар е …

Повеќе »

Технички причини!?

Локалната скопска телевизија Шутел наместо да се извинува за техничките проблеми, треба да се извини за неписменоста. Порталот Феил го улови моментот и го сподели со јавноста, известувањето на телевизијата гласи: “Се извинуваме за техничките причини”. Сме биле сведоци на милион печатни грешки во известувањата на медиумите, но зборот “проблем” …

Повеќе »

Ирска на Евровизија

17/43  ИРСКА Изведувач: JedwardПесна: ‘Waterline’Прво полуфинале (22/05/2012)   Шушкањата за ирскиот избор се појавија уште минатото лето. Наводно, првичниот избор беше минатогодишните нивни претставници, двајцата дебилни близнаци Jedward да ја претставуваат оваа земја по втор пат, преку интерен избор. Но, сепак тоа беше променето, па се одлучија повторно за национален …

Повеќе »

Екипата на Љубов и казна

  Откако направивме споредба на турските актери од серијата “Езел” со македонските актери што нив им ги позајмуваат гласовите во серијата, дојде време за уште една ексклузивна ТВ Пакет – споредба. Во продолжение ќе погледнете како изгледаат актерите што ги слушате додека гледате “Љубов и казна”. Должиме и кусо објаснување …

Повеќе »

Црвена месечина 108

Сто и осмо продолжение од вебновелата “Црвена месечина”     По појадокот во пансионот, Виснета го пиеше своето утринско ккафе со Лоренсо, кој ја начна темата од претходниот ден.– Размислував за она што ми го кажавте дека сакатеда побарате помош од оној господин, како се викаше…Молина. Искрено, сметам дека не …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!