ТВ БИЛБОРД МТМ

Последни новости

Пародија на ТВ-најавите

    Сурова реалност прикажана на саркастичен начин. Дечките од порталот Фејс.мк преку интересна и креативна анимација им прикажаа на своите читатели како тие ги доживуваат телевизиските најави за турските серии.         Martin M. | ТВ Пакет  

Повеќе »

Претставникот на Украина

    11/43  УКРАИНА Изведувач: GaitanaПесна: ‘Be my guest”Второ полуфинале (24/05/2012)   На 25-ти ноември минатата година националнта украинска телевизија го најави истиот принцип на одбирање на изведувач како и минатата година. Тие одлучија 20 натпреварувачи да се борат за карта во Баку. Од прилично слаби песни, и лошо организирано …

Повеќе »

Факти: Посилни од судбината

    Она што не го знаете за теленовелата “Contra viento y marea”   Римејк на теленовелата La Loba Herida, снимена во Венецуела во 1992-та година. На Фернандо Колунга му беше понудена главна улога во теленовелата, но актерот ја одбил истата. Освен Марлене Фавела, како протагонистка се споменуваше името и …

Повеќе »

Кој всушност е Езел?

    Ја откриваме приватноста на “Езел”     Кенан Имирзалиоглу потекнува од големо семејство и е најмладиот од своите браќа. Роден на 18-ти јуни, 1974-та година во селото Учем. На 12 години се сели во градот Анкара поради образованието. Од унивeрзитетот “Yıldız Technical” излегува како дипломиран математичар. По неколку …

Повеќе »

Црвена месечина 98

    Деведесет и осмо продолжение од вебновелата “Црвена месечина”     Естер се врати од хотелот и го забележа автомобилот на Фабијан паркиран на паркингот, но не очекуваше дека ќе го затекне во компромитирачка положба. Кога влезе во собата, го наиде во интимна положба со Маргарита, додека нивните алишта …

Повеќе »

Мир за Балдарови нема!

      Најновата епизода на хит серијата “Љубов и казна” повторно ги заинтригира гледачите и ги почести со шокантен крај. Работите полека почнаа да се средуваат, Јасмин го откри предавникот Исмаил и со тоа Саваш успеа да излезе од затвор, но компликациите повторно се појавија, семејството на Саваш Балдар …

Повеќе »

Евровизија без Ерменија!

        “Искрено разочарани сме што националната телевизија одлучи да се повлече од овогодинешната Евровизија”, изјави Џон Ола Сонд, извршниот продуцент на натпреварот. “И покрај напорите на ЕБУ и националната телевизија на Азербејџан да обезбедиме мирно учество на ерменската делегација во Баку, околностите кои се надвор од нашите …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!