ТВ БИЛБОРД МТМ

Последни новости

X Factor и во Србија!

    Српскиот портал “Novosti” дознава дека натпреварот кој од анонимните таленти прави големи ѕвезди, ќе се емитува на RTS, а зад него стои MBK, истата продукциска куќа која работи на шоуто “Јас имам талент”.   Тајната е откриена – најпопуларното музичко шоу на светот, “The X Factor”, стигнува во …

Повеќе »

Заразно си се смееме!

    Кога потребата да се насмееме е посилна од нас…     Се работи за популарна снимка од програмата “Wetter” на RTL. Презентерката почнува да се смее во моментот кога режијата и пушта погрешно видео наместо материјалот за презентирање на временската прогноза. Нејзината несериозност е за критика, но сепак …

Повеќе »

Саваш и Јасмин и во сабота!

  Тукушто дознавме дека за 103-та епизода од турската хит серија “Љубов и казна” нема да има потреба да ја чекате следната работна недела, бидејќи истата ќе се емитува веќе утре во вообичаениот термин. Причината не ја знаеме, но знаеме дека и викендов ќе уживате во новите драматични случувања од …

Повеќе »

Црвена месечина 99

    Деведесет и деветто продолжение од вебновелата “Црвена месечина”     Алехандро гледаше шокирано во девојката пред себе. Во онаа палава тинејџерка која го опседнуваше додека живееше во пансионот на доња Висента. – Сеси, навистина не знам што зборуваш, но тоа дете не е мое, не може да биде.– …

Повеќе »

Нови канали на Близу

    Близу промовираше нова комбинација на услуги и нови канали во својата понуда   Оваа недела, телекомуникацискиот оператор Близу го промовираше пакетот со неограничен интернет и фиксна телефонија за 599 денари месечно. Овој пакет е достапен во LAN зоните во градовите каде е присутен овој оператор. Со оваа понуда, …

Повеќе »

Светска премиера кај нас!

    AXN Македонија ја најавува светската премиера на новата ABC драма“Missing” на 15-ти март во 22:00 часот   Исчезнат Бека Винстон (Ешли Џуд) дознава дека нејзиниот син, Мајкл, исчезнува додека учи во туѓина, и започнува трка со времето кога патува до Европа во мисија да го пронајде. Егзотичните локации …

Повеќе »

Каролина стана супербренд!

    Беше првата Македонка која се сликаше за Playboy, но тоа не е причината поради која поп пејачката Каролина Гочева стана првиот супербренд на Македонија. Македонското девојче го доби ова признание и стана првиот и единствен македонски музичар којшто го носи тој епитет до себе. На просторот на Балканот …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!